OPRAVNA AUTOCHLADIČŮ
Hugo Habrman
Nové Město nad Metují

Firma z tradicí již od roku 1989. Tisíce spokojených zákazníků bez zbytečných reklamací.

Telefon: 491 470 085

Opravy autochladičů veteránů patří k naší běžné činnosti.  Lze je "jenom" opravit nebo vyměnit celé nové vložky (středy chlazení).

Generální oprava zahrnuje úplné rozletování všech cínovaných spojů komor i hrdel, včetně těch, které jsou pojištěny nýty. 

Všechny spoje jsou očištěny a znovu ocínovány. Původní nýty jsou nahrazeny novými měděnými. Kulaté hlavy nýtů jsou ručně roznýtovány a zacínovány tak jako to dělávali naši předci. 

Vyrobit lze  i voštinové vložky (vypadající jako včelí plástev) a to hned v několika provedeních. Výroba takových vložek je ale poměrně drahá, proto v některých případech nahrazujeme voštinové vložky standartními, trubičkovými, které jsou cenově mnohem dostupnější.

PROSÍM OPRAVU A TERMÍN JE NUTNÉ OBJEDNAT PO TELEFONU.

Pro majitele ŠKODA 110 je možné vyrobit chladič s novou měděnou vložkou  se třemi řadami chladících trubiček a markantně tak zvednout chladící výkon.

U některých typů lze zachovat voštinovou vložku jen pro vizáž a za ní přidat druhou vložku standartní, která vodu chladí.

V mnoha případech je nutné nahradit celé jednotlivé díly chladiče za nové. K takové výrobě používáme kvalitní mosazný plech. Všechny díly chladičů jsou co možná nejvíce ručně vyklepány do původního tvaru. Exponovaná místa jsou často vyztužena a chybějící části nahrazeny novými. Praskliny se snažíme co nejvíce zamaskovat vhodným tvarem záplat s konečným odstraněním cínu kolem spoje. Největší pozornost je věnována částem, které jsou po otevření kapoty vidět nejvíce (horní komora, nalévací hrdlo, odkapová trubička atd.).

Všechny chladiče jsou zkoušeny tlakovou zkouškou. Autochladiče veteránů lze dokončit bez laku a připravit pro leštění nebo opatřit ochranným nástřikem barvou. V mnoha případech je žádaná i varianta nástřiku všech kovových částí bez horní komory a odkapové trubičky, které jsou nechané v přírodní mosazné (měděné) podobě.

Ukázky našich prací.

GO chladičů Octavia. 

Vyměnit lze vložky standartní i voštinové. 

Ukázky maskování záplat a vyztužení. Nahrazení chybějících částí.

Generální oprava chladící nádrže na hasičskou stříkačku

Oprava benzinové nádrže.

Ukázka nastavení vložky.

Ze předu je původní voštinová vložka (nyní už nefunkční, bez vody). Na zadní straně  je přidaná standartní, trubičková vložka.

Nalévací hrdlo je funkční. Pod soustruženou kapličkou je trubička, která zajišťuje odvzdušnění a výšku hladiny vody.

Generální oprava AERO.

Ukázka stavu před a po opravě. Chladič byl kompletně rozebrán na jednotlivé části, výměna všech nýtů.

Ukázka povrchové úpravy jen železných dílů. Mosazné a měděné části zůstávají v přirozené barvě.

Ukázka nahrazení voštinové vložky standartním systémem.

 

Chladič  připravený na leštění.

Ukázka original voštinové vložky ze předu (jen 15mm ) nastavené standartní trubičkovou vložkou.

Stav chladiče před výměnou vložky a po ní.

Ukázka některých dalších prací.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. tel: 491 470 085 nebo e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

plotice mal

© 2009 - 2020, Hugo Habrman Vám přeje pohodu a mnoho úspěchů!