OPRAVNA AUTOCHLADIČŮ
Hugo Habrman
Nové Město nad Metují

Firma z tradicí již od roku 1989. Tisíce spokojených zákazníků bez zbytečných reklamací.

Telefon: 491 470 085

Opravy autochladičů veteránů patří k naší běžné činnosti.  Lze je "jenom" opravit nebo vyměnit celé nové vložky (středy chlazení).

Generální oprava zahrnuje úplné rozletování všech cínovaných spojů komor i hrdel, včetně těch, které jsou pojištěny nýty. 

Všechny spoje jsou očištěny a znovu ocínovány. Původní nýty jsou nahrazeny novými měděnými. Kulaté hlavy nýtů jsou ručně roznýtovány a zacínovány tak jako to dělávali naši předci. 

Vyrobit lze  i voštinové vložky (vypadající jako včelí plástev) a to hned v několika provedeních. Výroba takových vložek je ale poměrně drahá, proto v některých případech nahrazujeme voštinové vložky standartními, trubičkovými, které jsou cenově mnohem dostupnější.

PROSÍM OPRAVU A TERMÍN JE NUTNÉ OBJEDNAT PO TELEFONU NEBO E-MAILU.

Provádíme generální opravy chladičů Škoda 100, Škoda 110, Škoda 1000 ap. Chladiče jsou rozletovány včetně hrdel, mechanicky vyčištěny všechny chladící trubičky, odtraněn vodní kámen a poté je chladič opět sletován. Opravu všech netěsných míst zakončí tlaková zkouška. Součástí opravy je vyrovnání žaluzií a výroba nové přepadové trubky z Cu. Lakování může být provedeno buď celý chladič v černé barvě, nebo lakování černou barvou jen spodku chladiče a horní komora s přepadovou trubkou zůstanou v přírodní mosazné podobě. Po dohodě je možné  horní komoru vyleštit jak do matu nebo i lesku. (dle stavu chladiče) Před lakováním jsou kovové části a žaluzie ošetřeny sprejem zastavujícím korozi. Chladiče jsou po generální opravě připraveny chladit kapalinu jako nové kusy a budou sloužit dalších mnoho let.

Pro vozy Škoda 100, Škoda 110, Škoda 1000 provádíme také generální opravy radiátoru topení. Radiátory jsou rozletovány, vyčištěny všechny trubičky, odstraněn vodní kámen a opět sletovány. Boční víka jsou vyztužena čtvercovými plechy pro lepší odolnost proti prasknutí. (Většina bočních vaniček je z příliš slabého plechu a v místech prolisů často praskají.) Oprava je zakončena tlakovou zkouškou a lakováním na černo.

Časový termín opravy chladičů Škoda 100, Škoda 110, Škoda 1000, Škoda Octavia, Škoda Spartak se většinou pohybuje kolem 5 pracovních dní. (opravu je nutné objednat po telefonu nebo e-mailu viz. kontakty)

Pro majitele závodních ŠKODA 110 je možné vyrobit chladič s novou měděnou vložkou  se třemi řadami chladících trubiček a markantně tak zvednout chladící výkon.

 

U některých typů chaldičů na veterány lze zachovat voštinovou vložku jen pro vizáž a za ní přidat druhou vložku standartní, která vodu chladí.

V mnoha případech je nutné nahradit celé jednotlivé díly chladiče za nové. K takové výrobě používáme kvalitní mosazný plech. Všechny díly chladičů jsou co možná nejvíce ručně vyklepány do původního tvaru. Exponovaná místa jsou často vyztužena a chybějící části nahrazeny novými. Praskliny se snažíme co nejvíce zamaskovat vhodným tvarem záplat s konečným odstraněním cínu kolem spoje. Největší pozornost je věnována částem, které jsou po otevření kapoty vidět nejvíce (horní komora, nalévací hrdlo, odkapová trubička atd.).

Všechny chladiče jsou zkoušeny tlakovou zkouškou. Autochladiče veteránů lze dokončit bez laku a připravit pro leštění nebo opatřit ochranným nástřikem barvou. V mnoha případech je žádaná i varianta nástřiku všech kovových částí bez horní komory a odkapové trubičky, které jsou nechané v přírodní mosazné (měděné) podobě.

Ukázky našich prací.

GO chladičů Škoda Spartak, Octavia.

Možnost prodeje kompletně renovovaných chladičů Škoda Octavia a Škoda 100. Informujte se na cenu a aktuální skladové zásoby.

Chladiče jsou po GO, kompletně vyčištěné všechny trubičky, odstraněn vodní kámen, nová přepadová trubka, tlaková zkouška. Povrchová úprava je možná leštěním, nebo lakováním.

Prodej s výměnou starého použitelného kusu je finančně zvýhodněn.

Oprava Fiat 850

Oprava Aero30

Oprava chladiče BAYARD z roku 1905

Vyměnit lze vložky standartní i voštinové. 

Ukázky maskování záplat a vyztužení. Nahrazení chybějících částí.

Generální oprava chladící nádrže na hasičskou stříkačku

Oprava benzinové nádrže.

Ukázka nastavení vložky.

Ze předu je původní voštinová vložka (nyní už nefunkční, bez vody). Na zadní straně  je přidaná standartní, trubičková vložka.

Nalévací hrdlo je funkční. Pod soustruženou kapličkou je trubička, která zajišťuje odvzdušnění a výšku hladiny vody.

AERO 500

Generální oprava AERO 30

Ukázka stavu před a po opravě. Chladič byl kompletně rozebrán na jednotlivé části, výměna všech nýtů.

Ukázka povrchové úpravy jen železných dílů. Mosazné a měděné části zůstávají v přirozené barvě.

Ukázka nahrazení voštinové vložky standartním systémem.

 

Chladič  připravený na leštění.

Ukázka original voštinové vložky ze předu (jen 15mm ) nastavené standartní trubičkovou vložkou.

Stav chladiče před výměnou vložky a po ní.

Ukázka některých dalších prací.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. tel: 491 470 085 nebo e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

plotice mal

© 2009 - 2024, Hugo Habrman Vám přeje pohodu a mnoho úspěchů!